eReport.sk
Politici na Facebooku.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/tero vesalainen

Aká je popularita našich politikov na Facebooku? Zverejnili elitnú desiatku, Matovič v nej chýba!

Dezinformátorom a extrémistom sa na Facebooku darí,” tvrdí Gabriel Tóth z Katedry komunikácie, ktorý dáta zverejnil na sociálnej sieti. “Na základe dát z roku 2021 sme zostavili rebríček TOP 10 politikov s najvyšším počtom interakcií – súčet reakcií, komentárov a zdieľaní (chýbajú tam dáta za Matoviča, keďže má osobný profil. Náš odhad je, že je hneď druhý za Blahom),” spresňuje Tóth vo svojom utorňajšom príspevku.

“Prvé miesto v rebríčku má neprekvapivo Ľuboš Blaha, pravidelne pracujúci s dezinformáciami. Tretie miesto obsadil najsledovanejší europoslanec Milan Uhrík, ktorý na svojom FB šíri primárne extrémistický obsah. V TOP 10 je aj Miňo Mazurek, ktorý napríklad čelil aj trestnému stíhaniu v dôsledku svojho statusu,” hodnotí rebríček Tóth. A dodáva, že “na týchto dátach tak vidieť, ako práca s dezinformáciami či kontroverzným obsahom valcuje na sociálnych sieťach štandardnejšiu a konsenzuálnejšiu komunikáciu. Zároveň to nepriamo tlačí politikov posúvať sa viac na kraj k extrémom.”

Mimochodom, medzi politikmi, ktorých Tóth označil za dezinformátorov a extrémistov, je aj prezidentka Zuzana Čaputová, hlava štátu figuruje v Top 10 na 8. mieste, predbehla Juraja Draxlera a Erika Tomáša.

Zdroj: fb/toth.gabriel14

Nezaradený poslanec Tomáš Taraba je však z výsledku nadšený: “Priatelia, takto pred rokom som si založil môj facebookový politický profil. Za tento rok som sa vďaka Vám dostal do prvej päťky najsledovanejších politikov. Ďakujem Vám za záujem.”

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport