eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Aj napriek výstrahám, záchranári počas Silvestra museli zasahovať: Mali tisíc výjazdov

Zdravotnícki záchranári absolvovali počas silvestrovskej noci (31.12.) 1463 zásahov. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Alena Krčová s tým, že k najčastejším príčinám patrili problémy s tlakom, akútne bolesti brucha a sťažené dýchanie.

Ako ďalej uviedla, zásahov pri úrazoch spôsobených neodbornou manipuláciou s pyrotechnikou bolo 12, z toho až šesť ich zaznamenali v Banskobystrickom kraji. „Najmladším pacientom bol deväťročný chlapec z Prešovského kraja, ktorému údajne hodili petardu do oka. Záchranári ho museli po ošetrení previezť do nemocnice,“ komentovala.

Pozitívne je podľa Krčovej to, že v porovnaní s predchádzajúcim Silvestrom sa počet takýchto prípadov znížil, keďže predošlý rok utrpelo zranenie 27 ľudí.

K častým silvestrovským príčinám zásahov patrí podľa jej slov aj otrava alkoholom. V tejto súvislosti pomohli záchranári 33 osobám, z toho až šiestim deťom. „V Prešovskom kraji sa ťažko opil 12-ročný chlapec a vzhľadom na jeho zdravotný stav musel byť prevezený do nemocnice,“ dodala s tým, že opäť ide o pokles, keďže počas predošlej silvestrovskej noci sa intoxikovalo alkoholom až 57 osôb.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aj napriek výstrahám, záchranári počas Silvestra museli zasahovať: Mali tisíc výjazdov

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti