tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Agentúra Reuters: Európski diplomati nebudú diskutovať o zákaze dovozu ruskej ropy

Ministri zahraničných vecí EÚ nebudú na svojom pondelňajšom stretnutí v Luxemburgu diskutovať o možnom embargu na dovoz ropy z Ruska. Uviedol to v piatok pre agentúru Reuters vysoko postavený európsky diplomat, ktorý sa podieľa na príprave schôdzky.

Očakáva sa, že ministri v pondelok schvália poskytnutie ďalšej pomoci ukrajinským silám bojujúcim proti ruskej armáde vo výške 500 miliónov eur. Brusel od začiatku ruskej invázie uvoľnil Ukrajine na nákup vojenskej techniky už miliardu eur, pripomína Reuters.

Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell predtým avizoval, že témou pondelňajších rokovaní bude aj možný zákaz dovozu ruskej ropy. Predmetom diskusií to však nakoniec nebude, povedal spomínaný diplomatický zdroj.

Za zákaz dovozu ropy z Ruska lobujú najmä Litva a samotná Ukrajina, zatiaľ čo Rakúsko, Bulharsko, Nemecko a Maďarsko sú zdržanlivé, píše Reuters. Spomínaný diplomatický zdroj pripomenul, že vypracovanie prípadného návrhu o zákaze je na Európskej komisii (EK).

Členské štáty EÚ schválili vo štvrtok v poradí už piaty balík protiruských sankcií, medzi ktoré patrí aj zákaz dovozu uhlia z Ruska. Zákaz dovozu zemného plynu, od ktorého sú závislé viaceré krajiny eurobloku, medzi navrhovanými sankčnými položkami zatiaľ nie je.

Zdroj: Tasr/Reuters


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Agentúra Reuters: Európski diplomati nebudú diskutovať o zákaze dovozu ruskej ropy

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku