tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Adriana Sklenaříková, foto: profimedia

Agent Adriany Sklenaříkovej prehovoril: Prečo je slávna a čo si myslí o misskách?

Zastupuje našu najznámejšiu topmodelku Adrianu Sklenaříkovú (50). Jej agent Miro Šimonič prezradil aká je v súkromí. Bez servítky povedal aj to, čo si myslí o súťažiach krásy!

Miro, v modelingovaj brandži fungujete už dlhé roky. Sami ste však začínali s modelingom. Aké to boli pre vás časy? Čo považujete za svoj najväčší úspech? Predsa len ten mužský modeling je iný ako ten ženský…

Keď to porovnám s tým, čo je dnes a čo bolo vtedy, tak je to v podstate úplne neporovnateľné. Je nepredstaviteľné ako sa celý ten svet nielen vo svetovom modelingu úplne zmenil. Keď si spomeniem, že v našich začiatkoch sme vôbec nemali mobilné telefóny a ani internet. V tom čase nebol dokonca ani fax. Ten čas a tá doba bola úplne iná. To sa nedá porovnávať z toho technického hľadiska.

V tom čase bol Paríž Paríž a Bratislava bola Bratislava. Neexistoval internet, ani počítače a to všetko bolo úplne inak…Najväčším mojím úspechom je to, že som dnes, tam, kde som. To celé je dôsledok toho celého, čo niekde začalo a stále to pokračuje. Je to v podstate tak, že sa už skoro tridsať rokov pohybujem v oblasti modelingu. S tým, že som s tým začal ako študent, tak som aj popri štúdiách nič iné v živote nerobil. Mne je to blízke od A až po Z. Je to pre mňa úplne prirodzené prostredie.

Aké sú teda vaše spomienky?

My sme v prvom rade zažili kultúrny šok. To bola práve generácia modeliek ako Adriana Sklenaříková, Eva Herzigová, Tereza Maxová, Daniela Peštová a Jarka Rytychová. My sme prišli do Paríža a to bol naozaj kultúrny šok. Dnes tí mladí ľudia takýto kultúrny šok nezažijú. Všetko majú k dispozícií a tie rozdiely nie sú také veľké. Pred rokmi tam bol veľký kultúrny rozdiel a my sme v tom čase nemali kontakt s rodinou. Neboli mobilné telefóny.

Museli sme sa prispôsobiť tej dobe a tomu mestu, čo bolo fantastické. Keď sme vtedy prišli do Paríža, museli sme tam byť minimálne tri mesiace. Za tie tri mesiace ste sa spoznali s mestom, novými ľuďmi, uzavreli ste kamarátstva, ktoré trvajú do dnešného dňa. Dnes to tak nefunguje. Je to aktuálne úplne iné…

Vaše meno je spojené aj s agentúrou Forza, kde ste riešili aj súťaž krásy a modeling. Ako si spomínate na zlatú éru spomínanej agentúry?

Bez debaty to bola zlatá éra. Bolo to zlaté obdobie slovenského šoubiznisu. Popri agentúre tam bolo aj hudobné vydavateľstvo, k tomu patril aj časopis Markíza, ktorý v tom čase vydával neuveriteľných 120 tisíc výtlačkov týždenne. Dnes keď zrátame všetky magazíny, tak nedosiahnu tieto čísla. Bolo to naozaj zlaté obdobie. V tom čase sme tam boli naozaj zohratou partiou, veľmi na to radi spomíname. Bola to však len jedna chvíľa a jeden okamih. Po desiatich rokoch sa to vytratilo.

Neboli ste po tomto pôsobení trošku vyčerpaní?

Bola to len náhoda, že som sa tam dostal. Mňa oslovil Ivo Ladižinský, či im na chvíľu neprídem pomôcť. Mal som nepríjemnú skúsenosť, kedy som požičal jednej nemenovanej dáme dosť väčší obnos peňazí, ktorý mi nevrátila. Tým pádom som zostal bez financií. Bral som to len tak, že tam zostanem tri, štyri mesiace a dám sa finančne dokopy a znovu vycestujem preč. Zostal som tam však dlho.

Bolo to najkrajšie obdobie aj čo sa týkalo súťaže krásy. Lebo teraz som sa dozvedel z médií, že sme tu mali nejakú súťaž Miss, no dnes už na to nikto nereflektuje. Ten záujem je veľmi nízky a je to veľmi okrajová záležitosť. Je to však prirodzený vývoj spoločnosti a celého sveta. V čase keď sme my robili missku, neexistovali reality šou. Dnes už podľa mňa súťaž Miss nemá svoje opodstatnenie.

Má teda podľa vás ešte táto súťaž vôbec nejaký význam?

To je taký ten koncept, ktorý pochádza z nejakých 50-tych rokov. Kde všetko bolo také čisté a uhladené. Dnes to však nikoho nezaujíma. Zachytil som v médiách nejaké debaty, no dnes sa tomu nevenujem. Kedysi sa to robilo na úplne inej úrovni. A pozerať sa na to dnes? Asi by mi bolo skôr smutno…kde to končí. V prvom rade nie sú na také veci peniaze. Taký veľký program stojí nemalé financie.

A v druhom rade, to, že sa to vysiela niekedy v auguste, počas najväčšej uhorkovej sezóny už svedčí o niečom. Nie je tam taký záujem, aký bol voľakedy. Ľudia občas kritizujú, že akú špatu vybrali. Ty však môžeš vyberať len z toho, čo sa prihlási.

Keď som ja robil missku, tak v porote boli ľudia zo svetových agentúr. Bola tam Adriana Sklenaříková, Ivanka Trump a Alberto Tomba. Spieval tam Eros Ramazzoti, Samantha Fox a bol to najsledovanejší program. Dnes je to každému jedno. Vraj aktuálne to bola skôr taká kamarátska párty. Keď vyhrala Andrea Verešová, tak vyhrala byt, nie do prenájmu, normálne ho vyhrala. Vyhrala dve autá a všetko to bolo prirodzené.

V tom čase boli v porote ľudia z cudziny a jediný, kto som s nimi komunikoval som bol ja a to sa nedalo nejako ovplyvniť. A keď Adriana podpísala zmluvu s Wonderbrou, to bolo jej prvé oficiálne vystúpenie na Slovensku, uvádzal to pán Lasica, takže to bolo úplne niekde inde. Všetko bolo úplne iné ako je dnes.

Pri súťaži krásy sa povrávalo, že sa tam snažil zasahovať aj Pavol Rusko. Mal nejaký vplyv na víťazky?

To nie je pravda. Bol som vždy pri tom. Okolo toho vždy panovali rôzne ponosy. Nikdy to však nebolo dohodnuté, lebo sa to nedalo dohodnúť. S tými cudzincami v porote som komunikoval len ja a nikdy sa nikto neodvážil, aby prišiel za Adrianou Sklenaříkovou a povedal jej, že táto, alebo táto bude víťazka. Spomínam to preto, lebo Andrea Verešová je jediná misska, ktorá to ustala. Ona je jediná misska, ktorá z tejto súťaže niečo vytĺkla. Keď sa ťa spýtam, vymenuj mi missky za posledných päť rokov. Pamätáš si ich?

Rozhodne si ich nepamätám…

Nepamätáš si ani jednu. Sú úplne zabudnuté prachom…Tým pádom príde k takému rozčarovaniu, lebo všetci majú veľké očakávania a nič sa nedeje. Tá platforma je úplne zbytočná a nikoho to nezaujíma…


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Agent Adriany Sklenaříkovej prehovoril: Prečo je slávna a čo si myslí o misskách?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku