eReport.sk
Dobroslav Trnka, foto: tasr

Advokát Dobroslava Trnku: Akcia Gorila aj odposluchy boli nezákonné

Akcia Slovenskej informačnej služby pod krycím názvom Gorila aj odposluchy s ňou súvisiace boli nezákonné. Po prvom dni súdneho pojednávania s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom to uviedol jeho advokát Martin Krakovský.

„Ústavný súd SR už pred približne deviatimi rokmi skonštatoval, že samotná akcia Gorila a odposluchy, ktoré jej predchádzali, boli nezákonné,“ skonštatoval. Nespochybňuje, že veci nahraté v Gorile sú nejakým spôsobom toxické. Poznamenal, že ako advokát sa však pozerá na to, či sa odposluch urobil zákonným spôsobom.

Upozornil tiež, že nahrávka sa našla až počas druhej domovej prehliadky u podnikateľa Mariana Kočnera. „Pri prvej sa nič také na nočnom stolíku nenašlo, je minimálne podozrivé, že až pri druhej domovej prehliadke sa niečo nájde,“ dodal.

Obhajca, ako aj Dobroslav Trnka poukázali, že ak sa v rámci domovej prehliadky zaistia veci, ktoré sa netýkajú daného prípadu, majú sa vrátiť. „Nemôžete s týmto dôkazom postupovať, akoby bol získaný zákonným spôsobom. To sa v tomto prípade podľa názoru obhajoby neudialo,“ zhrnul.

Pripomenul tiež, že jeho klient v roku 2011 zriadil špeciálny tím na Úrade špeciálnej prokuratúry, aby sa nahrávke venoval a nesnažil sa hatiť cestu vyšetrovateľom. Okresný súd Bratislava I prerušil v pondelok proces do utorka (7. 9.). Predvolaný je bývalý generálny prokurátor Jaroslav Čižnár a ďalší svedok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát Dobroslava Trnku: Akcia Gorila aj odposluchy boli nezákonné

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti