eReport.sk
Adriana Poláková, Foto: Profimedia

Adriana Poláková prišla o biznis: Druhá vlna je oveľa horšia


Moderátorka Adriana Poláková sa okrem práci v Teleráne venovala aj podnikaniu. Kvôli druhej vlne musela zatvoriť obe svoje prevádzky v gastrobiznise.

Má hlavu v smútku. Moderátorka Adriana Poláková sa okrem práci v Teleráne venovala aj podnikaniu v oblasti gastra. Druhá vlna ju svojou silou prekvapila a musela sa podobne ako aj iní podnikatelia zariadiť.„Priznám sa, že druhá vlna je z pohľadu biznisu oveľa horšia ako bola prvá. Ledva sme sa začali dostávať z tej prvej, prišlo opätovné zatvorenie. Ľudia k nám chodievali na raňajky hlavne v sobotu, nemali si kde sadnúť. Neraz stáli vonku a čakali kým sa uvoľní miesto. V tom prišlo nariadenie, že musíme zatvoriť. Nemuseli sme zatvoriť úplne, bola možná cesta take away. Chcela som však minimalizovať pohyb ľudí. Povedala som si, že keď majú všetci sedieť doma, budeme aj my,“ hovorí Adriana.

Moderátorka a podnikateľka si vravela, že to týždeň vydrží. „Ak nebudú čísla nakazených stúpať a nedôjde k úplnému lockdownu, tak verím, že to zvládneme. Bolo by to pre nás úplne likvidačné. S týmto take away sa dá zarobiť minimálne na prevádzkové náklady, nie však na mzdy, to bude väčší problém,“ obáva sa Poláková. Aj napriek tomu sa rozhodla prevádzky zavrieť úplne. „Radšej budem doma sedieť týždeň ako mesiac. Verím, že opätovný hoci pomalší rozbeh nás zachráni od úplného zatvorenia navždy. To by som potom veľmi plakala. Teraz niet čas na slzy, musíme sa snažiť prežiť,“ tvrdí Poláková.

Koronakríza výrazne narušila jej podnikateľské aktivity. „V bistre sme začali baliť nielen kávu so sebou, ale aj polievky. Horšie to bolo s cukrárňami. Mala som jednu v Ružinove. Nakoľko tam ale bol vysoký nájom, musela som odísť. Majiteľ sa mi snažil vyjsť v ústrety, no čísla nepustia. Keď si ľudia nemôžu sadnúť na kávu a na koláč, je to smutné. Musela by som ich baliť a úplne minimalizovať náklady, aby som vôbec prežila,“ vysvetľuje tvár Telerána. Neľahké časy v podnikaní sa jej darí prežiť vďaka práci v Markíze. O prácu našťastie neprišla hoci jej milované prevádzky čaká v týchto dňoch neistá budúcnosť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Adriana Poláková prišla o biznis: Druhá vlna je oveľa horšia

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne