tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Adela Vinczeová
Adela Vinczeová, foto: instagram

Adela Vinczeová o zdravotných problémoch. Mala som stavy úzkosti a trápi ma vysunutá platnička

Aj keď je známa a úspešná, rieši tie isté starosti ako iní. Aj keď poctivo cvičí jogu, zdravo sa stravuje, bolesti ju neobchádzajú.

Obľúbená moderátorka upozornila, že je dnes deň workoholikov. Tiež taká bola. Teraz, ale vie, že to cesta k šťastiu nie je. Niektorí sú na túto vlastnosť pyšní. Jej až tak nie je pochuti: „Dnes je svetový deň workoholikov. Deň, keď oslavujú všetci, ktorí uverili tomu, že neustála činnosť je zmyslom života. Sama mám tendenciu skĺznuť k presvedčeniu, že oddych musí byť extra zaslúžený po tom, čo som z “to do” listu odškrtla všetky položky. Pokiaľ sa tak nestane, viem byť nespokojná,“ zhodnotila. „Kedysi som si myslela, že som vlastne veľmi usilovná a určite úplne inde ako “všetci tí lenivci naokolo„. Moja občasná úzkosť z ničnerobenia, napríklad na dovolenke, mi však ukázala, že činnosť mi len dáva falošný pocit vlastnej hodnoty. Ľudia sa chvália tým, že sú workoholici. Nie je sa čím. Je to podobný únik pred sebou, ako mnohé iné, ktoré naopak odsudzujeme,“ zamyslela sa moderátorka.

Mohlo by vás zaujímať:

Telo jej povie stop

Ak to začne preháňať a zoberie si na ramená viac ako treba, telo jej to oznámi. Občas ju bolí chrbát za čo môže vysunutá platnička. Týmto problémom dnes trpí značná časť populácie, najmä kvôli sedavému zamestnaniu: „Moja vysunutá platnička ma v tomto učí miere. Keď sa preťažujem, hlási sa. Keď necvičím vôbec, hlási sa tiež. Ďakujem platničke, že začala môj workoholizmus regulovať. Že mi dáva príležitosť sa vidieť viac v pohode – bez trestov a odmien, viac počúvajúc seba a nie môjho vnútorného trénera, ktorý “zjedol” bežnú motivačnú knihu z roku 2000 „Len tvrdá práca prináša ovocie!“. Verte, workoholik si nevie vychutnať ovocie, lebo už rieši, ako by si mohol vydrieť ďalšie. A ja si občas chcem dať ovocie a papať ho pomaly a potom ležérne sedieť v župane pri okne.“

Foto: profimedia instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Adela Vinczeová o zdravotných problémoch. Mala som stavy úzkosti a trápi ma vysunutá platnička

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku