Hráči Tampy Bay, Erik Černák
Hráči Tampy Bay, foto:tasr

Adamovi Ružičkovi sa v NHL darí: Bodoval vo svojom druhom zápase

Slovenský hokejista Adam Ružička si vo svojom druhom zápase v drese Calgary pripísal premiérový bod v zámorskej NHL. V noci na stredu asistoval pri prvom góle Flames, ktorí prehrali v súboji základnej časti na ľade Vancouveru 2:4.

Bodoval vo svojom druhom zápase v profilige

Dvadsaťdvaročný Ružička odohral 10:14 minúty, vyslal jednu strelu na bránku a zaznamenal aj plusový bod. V druhom dueli semifinále Centrálnej divízie zvíťazila Tampa Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom na ľade Floridy 3:1 a v sérii 1. kola play off vedie už 2:0 na zápasy. Gólom a asistenciou pomohol k výhre český krídelník Ondřej Palát. Černák si počas 18:56 minút na ľade zapísal dva strelecké pokusy a jednu plusku, v závere stretnutia inkasoval dve minúty za hrubosť.

Pittsburgh vyrovnal sériu

Pittsburgh si v druhom súboji semifinále Východnej divízie poradil s New Yorkom Islanders 2:1 a vyrovnal stav série na 1:1. Rovnaký stav je aj v semifinálovej sérii Západnej divízie Vegas – Minnesota, Golden Knights v noci zdolali doma „divochov“ 3:1. Dvomi presnými zásahmi sa pod výhru domácich podpísal Alex Tuch.