Adam Žampa, foto:tasr

Adam Žampa v obrovskom slalome opäť medzi prvými

Slovenský lyžiar Adam Žampa po 2. kole obrovského slalomu na 9. mieste. Po sobotňajšom 7. mieste si pohoršil o dve pozície. Pripisuje si tak ďalšie body do rebríčka Svetového poháru.

Pred druhým kolom strácal na lídra Švajčiara Marca Odermatta 83 stotín sekundy. Adam Žampa dosiahol v sobotu na rovnakom mieste životný výsledok v obrovskom slalome, keď skončil siedmy. V pondelok sa vydal na trať so štartovým číslom 26 a opäť predviedol dynamickú jazdu bez zaváhaní. Po druhom medzičase mu patrila siedma pozícia, napokon sa zmestil do najlepšej desiatky.

Druhý obrovský slalom v Santa Caterina Valfurva sa mal ísť pôvodne už v nedeľu, ale jury ho pre silné sneženie preložila na pondelok. Pondelňajší závod opäť vyhral chorvátsky pretekár Filip Zubcic, ktorý bezchybnou jazdou a časom 1:03.89 jasne dominoval. Na druhom mieste skončil Nór McGrath a na tretom mieste domáci jazdec Luca de Aliprandini. V celkovom poradí obrovského slalomu v Santa Catarine, skončil slovenský jazdec na 8. mieste.