Hráči Washingtonu, foto:tasr

Pánik strelil ďalší gól v sezóne, Malkin prekonal bodovú métu

Slovenský hokejista Richard Pánik sa v zámorskej NHL podieľal jedným gólom na vysokom víťazstve Washingtonu na ľade Buffala 6:0.

Richard Pánik sa presadil

V 26. minúte svojím tretím tohtosezónnym zásahom zvýšil na prebežných 3:0 pre hostí. Zo šiestej výhry Capitals v rade sa tešil aj jeho krajan Zdeno Chára. Poltucet zavŕšil v 57. minúte kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin. Pre ruského kanoniera to bol už 717. gól v profiligovej kariére, čím sa na šiestom mieste historického poradia strelcov vyrovnal legendárnemu Philovi Espositovi.

Malkin si pripísal 1100. bod

Na konte má 1299 bodov a už iba jeden mu tak chýba k dosiahnutiu 1300-bodovej hranici, ktorú by pokoril ako 35. hráč v ligových dejinách. Sabres sa nevedia vymaniť z krízy, prehrali už jedenásty zápas v sérii. Boston prehral v noci na utorok na ľade Pittsburghu 1:4, slovenský brankár Jaroslav Halák zneškodnil 22 z 25 striel domácich. Víťazný gól Penguins strelil Jevgenij Malkin, pre ktorého to bol jubilejný 1100. bod v NHL.